Profilaktyka zachowań niebezpiecznych

28.09.2021 roku uczniowie z klasy IV a i VIII a wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, p. Jarosława Karkuszewskiego. Spotkanie zorganizowane było w ramach działań profilaktycznych dotyczących zachowań niepożądanych i nieakceptowanych społecznie. Policjant zapoznał uczniów z najważniejszymi przepisami prawnymi regulującymi zasady postępowania z nieletnimi, którzy dopuszczają się czynów niezgodnych z prawem. Wyjaśnił uczniom czym różni się wykroczenie od przestępstwa, co grozi za kradzież, pobicie, zażywanie środków psychoaktywnych, niszczenie mienia, wagary, dokuczanie innym, ośmieszanie i poniżanie.

Prowadzący spotkanie omówił też problem cyberprzemocy i konsekwencje wynikające z niewłaściwego wykorzystania aplikacji internetowych. Wiedza profilaktyczno - prawna przekazana uczniom miała na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat zachowań niebezpiecznych i niezgodnych z prawem oraz Statutem Szkoły.

Koordynator spotkania U. Suplicka – pedagog szkolny.