ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

"Mój nowy dom" Leny Barańczuk

admin

Dnia 3 września 2021 r. ogłoszono wyniki XXXIX Wojewódzkiego i XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA’ 2021 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska- Białej. W tym roku wzięło w nim udział 434 autorów z całej Polski, którzy nadesłali 1104 utwory. Po zapoznaniu się ze wszystkimi utworami – jury w składzie: Tomasz Jastrun (przewodniczący), Jan Picheta, Juliusz Wątroba, Irena Edelman (sekretarz) postanowiło tradycyjnie uhonorować drukiem w „lipowym” almanachu teksty stu autorów, którzy wyróżnili się oryginalną konstrukcją literackiej rzeczywistości, ciekawym przekazem wizji świata czy solidnym warsztatem twórczym.

Wśród Laureatów znalazła się uczennica z kl. V b - LENA BARAŃCZUK, która na ogólnopolski konkurs wysłała niezwykle ciekawe i wzruszające opowiadanie pt. "Mój nowy dom”.

Młodej LAUREATCE gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Nauczyciel j. polskiego - Ewa Sitnik- Pogwizd