Projekt "Polsko-Grecka mobilność uczniów" FERS" - informacje

Projekt nr 2022-2-PL01-KA122-SCH-000099587
„Polsko- Grecka mobilność uczniów”
realizowany na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów
i kadry edukacji szkolnej finansowanego ze środków
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

W ramach realizacji projektu Szkoła Podstawowa Nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala" w Hrubieszowie poszukuje chętnych do udziału w projekcie „Polsko-Grecka mobilność uczniów" dofinansowanym kwotą 216 169,32 zł

Naszym Partnerem zagranicznym w Grecji będzie Mpakogianni Larisa

1. W projekcie od 7 do 22 kwietnia 2024r. weźmie udział 30 uczniów z klas VII-VIII i 4 nauczycieli.
  2. Główne cele projektu:
    • Promowanie zdrowego stylu życia i profilaktyki chorób cywilizacyjnych
    • Zachęcenie do aktywności fizycznych poprzez wykorzystanie możliwości otaczającej nas przyrody i krajobrazów.
    • Promowanie wartości europejskich- rozwiniecie postaw szacunku, otwartości dla innych kultur.
    • Wzrost znajomości języka angielskiego wśród uczniów.
  3. Spodziewane efekty:
    • Nasi uczniowie nabędą nowe umiejętności i podniosą kompetencje (w komunikacji interpersonalnej, zarządzaniu projektami, komunikacji językowej, projektowaniu działań i ich przeprowadzaniu pomimo międzynarodowych barier) uzyskają większą świadomość dotyczącą konieczności i sposobów prowadzenia zdrowego trybu życia, wykształcą szereg zachowań i nawyków prozdrowotnych.
    • Dzięki udziałowi w zajęciach nabędą szereg narzędzi z zakresu zdrowego stylu życia jak i profilaktyki chorób cywilizacyjnych.
    • Wykształcą zachowania i nawyki prozdrowotne.
    • Poprzez pracę w zespołach międzynarodowych nastąpi rozwinięcie postaw szacunku i tolerancji wobec innych kultur, wiary, światopoglądu.
    • Uczniowie poznają odmienną kulturę i nowe relacje społeczne, i na tej bazie będą mogli zastanowić się nad swoim miejscem w społeczności lokalnej, co przełoży się na ich zdrowie rozumiane w ujęciu dobrych relacji społecznych.
    • Uczniowie przełamią stereotypy i barierę językową, nabędą pewności siebie.
  4. Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie wezmą udział w zajęciach przygotowawczych w ramach przygotowania językowego, kulturowego i psychologiczno-pedagogicznego.

W rekrutacji mogą brać udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie:

Szczegółowe warunki rekrutacji określa „Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie” – załącznik nr 1

Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest również posiadanie Paszportu, albo dowodu osobistego, karty EKUZ.

Na początku należy wypełnić Kartę zgłoszenia (załącznik nr 2) i oddać do sekretariatu.

Powodzenia!