ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Zwiedzamy muzeum

admin

Dnia 8 października 2021 r. klasa VB udała się do Muzeum im. ks. St. Staszica. W odnowionych wnętrzach udostępniono ekspozycję stałą, obejmującą pradzieje regionu, historię miasta i okolic, dzieje Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego, hrubieszowską sztukę ludową i sztukę – w tym galerię obrazów Pawła Gajewskiego.

Czytaj więcej...

Święto w klasie 1 b

admin

W dniu 30 września klasa IB obchodziła Dzień Chłopaka. Na początek dziewczynki tradycyjnie zaśpiewały chłopcom Sto Lat, następnie złożyły życzenia. Chłopcy otrzymali również prezenty i pamiątkowy medal JESTEŚ SUPER!

Czytaj więcej...

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

admin

W piątek 1 października 2021 roku w ramach obchodów XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny sprawdzali swoje umiejętności w tym zakresie. Organizatorem głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Ze względu na stan epidemii i istniejące ograniczenia, w tym roku przebieg Dnia Tabliczki Mnożenia miał nieco odmienny charakter.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Języków

admin

Z inicjatywy Rady Europy 26 września świętowany jest Europejski Dzień Języków. O święcie tym nie zapomnieliśmy również w naszej szkole. Ze względu na obowiązujące nas procedury sanitarne zaproponowane uczniom inicjatywy zostały przeprowadzone z zastosowaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Młodzież z klas 7 i 8 mogła m.in. sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości języka rosyjskiego. Aby zdobyć punkty, należało zagrać w przygotowane trzy gry online.

Czytaj więcej...

Staramy się zgodnie bawić i uczyć!

admin

W klasie II a nauka przez zabawę jest zawsze mile widziana. Czasem jest to zabawa z drobnymi przedmiotami, innym razem z samodzielnie wykonanymi rekwizytami, a niekiedy króciutka zabawa słowna wykorzystująca tylko wyobraźnię. W każdym przypadku dziecko rozwija się w sferze emocjonalnej, umysłowej, fizycznej i społecznej. Uśmiechnięte twarze dzieci są najlepszym dowodem na to, że nie zabrakło słodkiego akcentu lekcji.

Czytaj więcej...