Projekt Erasmus edycja 2024 - informacje

Akredytacja nr 2022-1-PL01-KA120-SCH-000108848

Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-SCH-000140249 dofinansowany z Unii Europejskiej programu Erasmus +,
Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Edukacja Szkolna, Konkurs 2021

1. Rozpoczynamy mobilność w ramach przyznanej nam akredytacji.
  2. Pierwsza Mobilność w ramach projektu odbędzie się w terminie:
    • 07.04.-22.04.2024 r. dla 35 uczniów z klasy VII, VIII i 4 opiekunów w organizacji przyjmującej: 30 uczniów odbędzie mobilność grupową, a 5 uczniów mobilność indywidualną z odrębnymi harmonogramami zajęć.
  3. Naszym Partnerem zagranicznym w Grecji będą:
    • PLATON  M.E.P.E. - Ganochora 185 60100 KATERINI GRECJA - mobilność grupowa uczniów
    • PRIMARY SCHOOL OF SVORONOS 42 Agiou Antwniou Street 60150 Svoronos Pieria - mobilność indywidualna  uczniów
  4. Czas trwania projektu 1.06.2023-31.08.2024 r.
  5. Główne cele projektu:
    • Podniesienie kompetencji językowych uczniów oraz pracowników szkoły.
    • Zwiększenie poziomu wykorzystywania ICT w zajęciach szkolnych.
    • Kreowanie postaw otwartości na świat, chęci samorozwoju, szerzenie perspektyw na przyszłość.
  6. Spodziewane efekty:
    • Wzrost kompetencji językowych i cyfrowych uczniów i kadry.
    • Nasi uczniowie poprzez bezpośredni kontakt z językiem będą mogli podnieść kompetencje językowe, przygotują się do dalszej edukacji w szkołach ponadpodstawowych, nabędą umiejętność wymiany doświadczeń z kolegami z zagranicy.
    • Dzięki udziałowi w zajęciach nabędą większe umiejętności bezpiecznego korzystania z zasobów sieci, rozwiną dzielenie się wiedzą.
  7. Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie wezmą udział w zajęciach przygotowawczych w ramach przygotowania językowego, kulturowego i pedagogicznego.

W rekrutacji mogą brać udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie:

• którzy wyrażają chęć uczestnictwa w projekcie,
  • są uczniami VII lub VIII klasy

Szczegółowe warunki rekrutacji określa „Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie” – załącznik nr 1

Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest również posiadanie Paszportu, albo dowodu osobistego, karty EKUZ

Na początku należy wypełnić Kartę zgłoszenia (załącznik nr 2) i oddaj do sekretariatu.

Powodzenia!