ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Europejski Dzień Języków

admin

Z inicjatywy Rady Europy 26 września świętowany jest Europejski Dzień Języków. O święcie tym nie zapomnieliśmy również w naszej szkole. Ze względu na obowiązujące nas procedury sanitarne zaproponowane uczniom inicjatywy zostały przeprowadzone z zastosowaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Młodzież z klas 7 i 8 mogła m.in. sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości języka rosyjskiego. Aby zdobyć punkty, należało zagrać w przygotowane trzy gry online.

O zajętej w konkursie pozycji decydowała poprawność i tempo wykonania zadań.

Z zadaniami konkursowymi najlepiej poradziła sobie i zajęła pierwsze miejsce Marta Lenard z klasy 7b, tuż za nią uplasowały się Ewa Kozak i Dagmara Dąbrowska z kl. 7a.

Wśród uczniów kl. ósmych najlepsze okazały się Oliwia Zubko z kl. 8a i Angelika Szambelan z kl. 8b.

Uczniowie mogli również, wykorzystując kody QR umieszczone na gazetce szkolnej, sprawdzić, jakie języki są w stanie rozpoznać, mogli posłuchać jak “mówią” zwierzęta w innych państwach lub dowiedzieć się wielu ciekawostek o językach, nie tylko Europy.

 

Galeria: