ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

admin

W piątek 1 października 2021 roku w ramach obchodów XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny sprawdzali swoje umiejętności w tym zakresie. Organizatorem głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Ze względu na stan epidemii i istniejące ograniczenia, w tym roku przebieg Dnia Tabliczki Mnożenia miał nieco odmienny charakter.

Niestety, nie można było spotkać Patroli Egzaminacyjnych. Jednak dzięki dekoracji korytarzy nie można było nie zauważyć, że w naszej szkole świętujemy Dzień Tabliczki Mnożenia. „Egzaminy” zostały przeprowadzone w klasach 4-8 podczas lekcji matematyki. W piątek 1 października zostały wręczone certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia, które uzyskało 133 uczniów. Najlepszą znajomością tabliczki mnożenia wykazały się klasy 5 A i 8 C, w których największy procent uczniów uzyskał certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy.

W tym dniu podczas lekcji matematyki uczniowie w ciekawy sposób utrwalali umiejętność mnożenia, wykorzystując karty pracy z kodowaniem. Było przy tym wiele emocji, każdy był ciekaw ostatecznego wyniku swojej pracy.

Galeria: