ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Lena Barańczuk laureatką konkursu literackiego "Lipa 2021"

admin

22 października 2021r. w sali Spółdzielczego Centrum Kultury Best w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste podsumowanie XXV Ogólnopolskiego i XXXIX Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2021” pod patronatem prezydenta Bielska-Białej. Laureaci przeglądu, wśród nich – LENA BARAŃCZUK z kl. Vb, autorzy świetnych tekstów – prozy, poezji odebrali zasłużone gratulacje oraz równorzędne nagrody.

Podczas gali podsumowującej przegląd wystąpił z koncertem Czesław Mozil, który od kilku lat jest stałym przyjacielem „Lipy”.

Jury, w którym znaleźli się poeci Tomasz Jastrun, Jan Picheta, Juliusz Wątroba oraz Irena Edelman, poinformowało, że w tegorocznym przeglądzie wzięło udział 434 autorów z całej Polski, którzy nadesłali 1104 utwory. 

Z założenia nie chcemy z literatury robić wyścigów czy zawodów sportowych, dlatego nie przyznajemy nagród głównych i wyróżnień, lecz sto nagród równorzędnych - powtarzają od pierwszej edycji jurorzy.

Jury przyznało zatem nagrody równorzędne stu laureatom, którzy wyróżnili się oryginalną konstrukcją literackiej rzeczywistości, ciekawym przekazem wizji świata czy solidnym warsztatem twórczym.

W opinii laureatów spotkania w gronie literackim przypominają bardziej spotkanie rodzinne niż rozdanie nagród. Ciepła atmosfera, uśmiechy na twarzach i charyzma organizatorów to coś, co sprawia, że Laureaci później wracają do swoich domów pełni niezapomnianych wrażeń.

Jeszcze raz gratulujemy sukcesu LENIE i zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z uroczystości.

Opiekun- Ewa Sitnik- Pogwizd

Galeria: