Spotkanie Kół Misyjnych w Łabuniach

Szkolne Koło Misyjne działające przy Szkole Podstawowej nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Hrubieszowie zostało zaproszone na podsumowanie kolejnego Kolędowania misyjnego dzieci w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Odbyło się ono w piątek 3 lutego 2023 roku w Łabuniach. Spotkanie rozpoczęła Eucharystia w parafii pw. MB Szkaplerznej Św. Dominika w Łabuniach, której przewodniczył ks. bp Marian Rojek.

Podsumowania tegorocznego kolędowania misyjnego dokonał ks. Andrzej Łuszcz, Dyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Ks. Łuszcz wyraził również wdzięczność za zaangażowanie w tegoroczną akcję. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla kół misyjnych.

Nasze Koło Misyjne zajęło 5 miejsce w diecezji.

Najpierw medale otrzymali opiekunowie Kół, a potem każdy uczestnik. Radosne spotkanie zakończyło zawiązanie wspólnoty przy ognisku agapa oraz przejazd bryczką i spotkanie ze zwierzętami. Do Łabuń pojechaliśmy z Kołem Misyjnym Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie.

s. Elżbieta Bigaj – opiekun Szkolnego Koła Misyjnego