ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Spotkanie z Małgorzatą Skowron

admin

23 marca uczniowie klasy II b gościli na zajęciach Panią Małgorzatę Skowron - hrubieszowską poetkę, autorkę wierszy dla dzieci. Uczniowie przebrani w piękne wiosenne stroje przywitali gościa radosnymi piosenkami. Pani Małgorzata zapoznała dzieci z wybranymi wierszami wiosennymi, na podstawie których dzieci pracując w zespołach ilustrowały wybrany wiersz. Wszystkie grupy pracowały zgodnie i wspaniale wywiązały się ze swojego zadania.

Następnie pisarka zaproponowała zabawę w rymy i dokańczanie wersów w czytanym wierszu. Była to świetna zabawa, która pozytywnie wpływa na rozwój poznawczo – językowy. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy wiersz poetki do piosenki, która jest również zabawą "Mam chusteczkę haftowaną’’. Na pamiątkę poetyckiego spotkania każde dziecko otrzymało kolorowankę wiosenną, która została wklejona do zeszytu.

Jesteśmy wdzięczni Pani Małgosi, że przyjęła nasze zaproszenie. Spotkanie dostarczyło nam niesamowitych wrażeń, radości i ciepła.

Alicja Ryszkowska, Dorota Bobak

Galeria: