Podróż do zdrowia - Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem"

Uczniowie klasy 3a oraz 3 b zakończyli realizację jesienno-zimowej części ogólnopolskiego projektu prozdrowotnego poświęconego dobrym nawykom żywieniowym oraz aktywności fizycznej. Zespół pod nazwą Brygada Witaminki z ogromnym zaangażowaniem wziął udział we wszystkich sześciu zadaniach, a były to:

1. Lekcja: Uczymy się dobrych nawyków żywieniowych.

2. Konkurs: Najlepszy rysunek pierwszego śniadania - Klasowa Książka Śniadaniowa.

3. Lekcja: Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety.

4. Konkurs: Strefa aktywności – najciekawsze propozycje zabaw w szkole - Księga Zabaw w Szkole.

5. Forum: Dlaczego sposób odżywiania dzieci jest sprawą bardzo ważną?

6. Dzielimy się wiedzą: Dobre nawyki.

Każde działanie realizowaliśmy etapowo i efekty z tych etapów wyeksponowaliśmy na wystawie umieszczonej na korytarzu szkolnym. Na podsumowanie możemy powiedzieć, że realizacja projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” była dla nas podróżą do zdrowia. Inicjowała działania przełamujące schematy zajęć szkolnych. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do szkół promujących zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie przy realizowaniu zadań rodzicom i wszystkim nauczycielom.

Koordynator projektu Dorota Bobak