ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Pierwszy dzień wiosny na świecie

Super User

„Marzanno, marzanno, zła zimowa panno, ustąp miejsca wiośnie, popłyń, gdzie pieprz rośnie.” 21 marca wszystkie szkoły w Polsce z wielkimi kukłami idą nad rzekę, podtapiają symbol zimy w jeziorku albo nawet palą marzannę na stosie. Ci, co nic nie topią i nie palą, wybierają inną wersję obchodów pierwszego dnia wiosny. W naszej szkole Szkolny Klub Europejski zorganizował konkurs wiedzy dotyczący obchodów tego święta na świecie. 3-osobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy przebrane w różnokolorowe stroje (żywe kolory wszystkich elementów ubrania nawiązywały do święta Holi) miały za zadanie wykazać się wiedzą na temat zwyczajów dotyczących żegnania zimy i witania wiosny.

Dodatkowa konkurencja polegała na wykonaniu kukły marzanny z materiałów wtórnych.

Najlepiej z poszczególnymi zadaniami poradziły sobie klasy: IIB zajmując I miejsce, VIIB – II miejsce i IIIA - III miejsce.

 

Galeria: