ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Warsztaty z wynalazkami

admin

16 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbywały się interaktywne warsztaty z wynalazkami Leonardo da Vinci. Uczestnikami były osoby chętne z klas: IV, V, VI, VII, VIII oraz gimnazjum. Była to niezwykła podróż w czasie, inspirowana 12 najciekawszymi wynalazkami genialnego człowieka renesansu. Warsztaty miały na celu nauczenie poprzez zabawę praktycznych praw rozumienia fizyki oraz rozbudzenie u dzieci ciekawości w patrzeniu na otaczający świat i dążenie do ambitnych celów.

W praktyczny sposób pokazywały działanie praw mechaniki, grawitacji, aerodynamiki. Każdy z uczniów mógł osobiście sprawdzić jak funkcjonują poszczególne urządzenia, jak działa katapulta, tartak, pokój luster czy przekładnia. Mógł rozwinąć swoją wiedzę na temat aerodynamiki, siły ciągu, tarcia. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Choć epoka renesansu jest nam odległa, to wynalazki z tego okresu pozostają nadal bardzo interesujące i świadczą o geniuszu jego twórcy.

Małgorzata Jasina

 

Galeria: