ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Nasi uczniowie na podium

admin

17 maja 2019 r. w zamojskim SOSW odbyło się uroczyste podsumowanie wszystkich części konkursowych XVIII Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie …”. W każdej kategorii konkursowej wśród laureatów znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie.

FORMA MUZYCZNA

33 nauczycieli i instruktorów z 24 placówek zgłosiło 44 solistów, 10 zespołów. Wpłynęło, także 5 zgłoszeń indywidualnych. Szkołę Podstawową nr 3 w Hrubieszowie reprezentowało w tym roku pięć solistek: Dominika Krawiec - VIII c, Dominika Szajnoga - IV b, Milena Turzyńska - VII a, Zuzanna Tychmańska - VI a i Wiktoria Boniecka - VI b.
Komisja Konkursowa w składzie: Beata Buczek - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zamościu Piotr Giska - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zamościu Kinga Popytak - muzyk, wokalista, członek zespołu „Ale Cantare” po przesłuchaniu uczestników Konkursu postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia:
II Nagroda: Milena Turzyńska- VII a (n-l Aneta Franke)
Wyróżnienie: Dominika Krawiec - VIII c (n-l Aneta Franke)

FORMA PLASTYCZNA

46 nauczycieli z 26 placówek zgłosiło 286 prac uczniów.
Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów w składzie: Małgorzata Czuj – konsultant do spraw edukacji artystycznej Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, nauczyciel plastyki, techniki Szkoły Podstawowej w Łabuniach, Barbara Szeptuch – nauczyciel Liceum Plastycznego w Zamościu, Katarzyna Bartosiewicz – psycholog Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu, dokonała oceny prac. Biorąc pod uwagę walory artystyczne, inwencję twórczą, wrażliwość artystyczną nagrody otrzymały:
II Nagrodę- Kamilla Dziomaga klasa VI b (n-l Aneta Franke)
III Nagrodę- Lidia Pasieka III b (gimnazjum) (n-l Aneta Franke)

FORMA LITERACKA

Na konkurs 33 nauczycieli z 20 placówek zgłosiło 66 prac uczniów.
Komisja Konkursowa w składzie: Bożena Sitarz – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” w Zamościu Ewa Borkowska-Sowa – nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu Joanna Grabczak – pracownik Książnicy Zamojskiej Monika Greluk – nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę oryginalność, walory artystyczne (w tym poprawność językową) i przyznała:
I Nagroda- Kinga Żuraw- VIII c (n-l Małgorzata Koniec)
Wyróżnienie-Wiktoria Boniecka - VI b ( n-l Ewa Sitnik- Pogwizd)

Nagrodzone prace

KINGA ŻURAW
Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzyńskiego „Hubala” w Hrubieszowie
(opiekun: p. Małgorzata Koniec)

„Dwa światy?”
Młody człowiek zna tylko obecny świat...
Nic sobie nie robi z jego wad.
Wzrasta w chciwości, anonimowości
I braku wzajemnej odpowiedzialności.
Otacza go chaos, zgiełk, nowoczesny sprzęt.
Bezlitośnie go wciąga szybki życia pęd.
Brak mu czasu, by rozmyślać, marzyć, śnić.
Choć jest dopiero na starcie - nie ma czasu ,,ŻYĆ”.
Nudzą go smętne starszych opowieści,
Bo jest przekonany, że nic się w nich nie mieści.

Stary człowiek często żyje przeszłością,
z młodości historiami, a czasem z utraconą miłością.
Z nostalgią wspomina minione dni.
W oku łza mu się kręci, w sercu tęsknota się tli.
Niechętnie spogląda na młodych wybryki,
nie rozumiejąc w żaden sposób ich wieku specyfiki.
Często myśli: "Już nie muszę", "Nie chce mi się wcale".
Przez zroszone deszczem szyby patrzy ospale.
Łatwo zapomina dawnych lat błędy i uniesienia,
Mówiąc: "W dawnych czasach - to nie do pomyślenia!"

Dwa różne światy? Bez wspólnego mianownika?
A mnie się marzy, że jeden z drugim się spotyka.
Młody - przystaje w biegu, starszy - zapomina, co to krytyka.
Wyciągają ku sobie ręce. W jednej - zapał i marzenia.
W drugiej - mądrość i wielki bagaż doświadczenia.
Dalej już idą razem, w ich sercach empatia gości.
W przyjaźni, zgodzie. Ku lepszej PRZYSZŁOŚCI...

WIKTORIA BONIECKA
Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzyńskiego „Hubala” w Hrubieszowie
(opiekun: p. Ewa Sitnik-Pogwizd)

"Uśmiech losu"
Spójrz czasami na tych,
którzy potrzebują uśmiechu.
Bądź dla nich lustrem,
w którym zobaczą człowieka
podobnego do siebie.
Bądź dla nich lornetką,
przez którą zobaczą świat
tak jak my.
Bądź dla nich galerią sztuki,
kinem, biblioteką, teatrem,
abyś mógł im podarować
wartość piękna.
Doceniaj za to,
kim są i kim
mogą jeszcze zostać.
Dużo się uśmiechaj,
bo chociaż to mały gest,
działa jak wielkie, złociste słońce.

Nagrodzonym uczennicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

 

Galeria: