ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

„Warto żyć inaczej”- spotkanie z księdzem Witkiem

Super User

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza koło i wraca do nas”
                                – Flora Edwards

Dnia 30.05.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z księdzem Witoldem Bednarzem - wikariuszem w parafii pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie, a także wielkim miłośnikiem roweru. Ks. Witek jest również kapelanem Zakładu Karnego w Hrubieszowie, organizuje Ekstremalne Drogi Krzyżowe i udziela się w „Szlachetnej Paczce”. Przyjechał do nas, aby opowiedzieć o swojej pasji, dzieciństwie, a także ludziach spotykanych na swojej drodze, takich jak prawie 2- letnia Zuzia z rodziną, dla której zebrał pieniądze na leczenie.

Młodzież poznała szczegóły dotyczące wypraw rowerowych duchownego: na Nordkapp w 2015 r., Norwegii w 2016 r., Rzymu w 2017 r., a także na Gibraltar w ubiegłym roku. Ta ostatnia liczyła 4500 km, a ks. Witek dotarł do tego niesamowitego miejsca w 28 dni, odwiedzając 6 państw: Czechy, Niemcy, Szwajcarię, Francję, Hiszpanię i Portugalię. Każdego dnia pokonywał średnio 166 km, ale też spotykał ludzi, którzy pomagali mu dotrzeć do celu.

Ks. Witek urozmaicał swoją fantastyczną opowieść prezentacją multimedialną. Młodzież słuchała kapłana z zainteresowaniem i była pod wielkim wrażeniem.

Dziękujemy za spotkanie, które pomogło nam zrozumieć, że zawsze warto dążyć do wyznaczonych celów i być dobrym człowiekiem.

Organizatorki: Patrycja Korońska, Julia Dąbrowska

Galeria: